Отборите на Хебър и Лудогорец играят при резултат 0:1 в среща от

...

НА ЖИВО: Хебър - Лудогорец 0:1, Спас Делев откри, греда на Десподов

Отборите на Хебър и Лудогорец играят при резултат 0:1  в среща от 24-ия кръг на efbet Лига. Още в 7-ата минута " орлите " означиха, само че попадението на Игор Тиаго бе анулирано поради засада. В 22-ата минута Спас Делев се разписа и този път изведе разградчани напред.

На Gong.bg ще проследим всичко най-интересно от мача.

Още преди да изтече първата минута на дуела Игор Тиаго навлезе в наказателното поле на Хебър, само че опитът му за центриране бе блокиран. Последва ъглов удар, при който Спас Делев даже стреля, само че Звонимир Микулич се намеси добре. В 4-ата минута Дени Групер проби чудесно отляво и завоюва доста пространство. Той подаде навътре в наказателното поле на Хебър, само че там до топката първи стигна бранител на домакините и почисти.

Две минути по-късно и Кирил Десподов опита изстрел, който прелетя над вратата. Веднага прозвуча и сигнал за засада. В 7-ата минута Дени Групер лиши топката в центъра на терена и потърси Кирил Десподов, той пък пусна пас към Игор Тиаго, който стреля около стража на Хебър и откри резултата. Попадението обаче бе анулирано поради засада след продължителна инспекция с ВАР.

В 11-ата минута Игор Тиаго още веднъж получи късмет да шутира, само че опитът му бе блокиран. Десподов се опита да стигне до топката и също да нанесе изстрел, само че бе изпреварен. Минута по-късно " орлите " още веднъж заплашиха стража на домакините с рисково центриране отляво.

Пет минути по-късно Тодор Неделев бе изведен отляво и центрира, само че го направи много разочароващо. В 18-ата минута пък Спас Делев шутира от воле след добра композиция с Игор Тиаго. Ударът му обаче не бе прецизен.

Лудогорец продължи да господства. В 21-ата минута Кирил Десподов получи страховит извеждащ пас по въздух от Педро Нареси. Десподов опита да трансферира Микулич, а топката бе изчистена от голлинията. Последва и удар на Пьотровски, който бе блокиран.

Минута по-късно първото попадение бе факт. Кирил Десподов откри Якуб Пьотровски в пеналтерията на Хебър. Полякът пък продължи с петичка към Спас Делев, който не сгреши и прати топката в мрежата на Микулич за 1:0. И тази обстановка бе преразгледана от ВАР за засада, само че такава нямаше.

В 29-ата минута Венсан Марсел опитва да затрудни Серджио Падт с изстрел от сериозна отдалеченост, само че шутът му мина настрана от вратата.

Три минути по-късно Игор Тиаго получи от Пьотровски с тил към вратата на домакините, само че съумя да се обърне и да нанесе изстрел по земя с десния си крайник. Той обаче попадна право в ръцете на Микулич. В 37-ата минута Кирил Десподов стигна до избита топка в наказателното поле на Хебър след центриране на Пьотровски отдясно. Десподов стреля, а топката срещна десния непряк стълб и излезе. Минута по-късно той пък опита акробатичен ножичен удар, който не откри задачата.

В 40-ата минута Роберт Мазан опита да центрира остро, откакто получи топката отляво. Подаването му обаче бе блокирано. Все отново, мигове по-късно домакините съумяха да изпратят топка в пеналтерията на " орлите, само че по никакъв метод не застрашиха Серджио Падт.

Две минути след това Тодор Неделев си завоюва пространство с топка в крайници, след което си я настройки на левия крайник и опитва изстрел, който обаче прелетя надалеч от вратата.

LIVE / ХЕБЪР - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Спас Делев 22'

Съставите на двата тима:

Хебър: 22. Звонимир Микулич, 99. Архан Исуф, 28. Осира Корнел, 27. Роберт Мазан, 44. Николай Николаев, 8. Алехандро Гарсия, 33. Стефан Цонков, 55. Георги Вълчев, 97. Венсан Марсел, 17. Арсенио Валпорт, 11. Лорен Марузин

Резерви: 1. Петър Дебърлиев, 19. Муса Сила, 7. Стоян Стоичков, 84. Стилиян Тисовски, 10. Марк-Емилио Папазов, 98. Георги Търтов, 39. Анте Живкович, 26. Филип Парутев, 30. Атанас Килов

Старши треньор: Владимир Манчев

Лудогорец: 1. Серджио Падт, 2. Пипа, 22. Франко Русо, 24. Оливие Вердон, 14. Дени Групер, 6. Якуб Пьотровски, 30. Педро Нареси, 88. Тодор Неделев, 11. Кирил Десподов, 9. Игор Тиаго,  90. Спас Делев

Резерви: 12. Симон Слуга, 5. Георги Терзиев, 7. Рай Насименто, 8. Клод Гонсалвеш, 3. Антон Недялков, 20. Нонато, 23. Мануел Шоу, 32. Игор Пластун, 77. Кайо Видал

Старши треньор: Ивайло Петев